pilates pro těhotne v Kolíne
PILATES  PRO TĚHOTNÉ

Těhotenství patří určitě mezi nejkrásnější období v životě ženy. Ze zdravotního hlediska se jedná o přirozené období, kdy se organismus ženy přizpůsobuje nárokům zvětšujícího se plodu. I během těchto tělesných změn chce být každá žena krásná a přitažlivá. Díky Pilates mohou zůstat ženy i v průběhu celého těhotenství silné a fit. Pilates jim pomáhá být stále v kontaktu s měnícím se tělem, zlepšuje pozici plodu, pomáhá uvědomovat si své tělo a omezuje bolesti v průběhu těhotenství.
Výborné na Pilates je, že je možné ho cvičit po celou dobu těhotenství a začít mužete v kterémkoliv trimestru. Díky variabilitě Pilates cviků a řadě modifikací přizpůsobí instruktor Pilates cviky stavu i stádiu Vašeho těhotenství, čímž se dosahuje vždy vynikajícících výsledků. Mějme však všichni stále na mysli, že cvičení v průběhu těhotenství není zaměřeno na svalový výkon, ale jako velmi kvalitní příprava těla na období porodu za současného zachování vitality ženy.

Výhody cvičení Pilates v průběhu těhotenství:

 
  • napomáhá správnému držení těla
  • přirozeně pomáhá k zdravému růstu miminka
  • působí jako prevence křečí a otékání nohou
  • účinně pomáhá od bolestí
  • prevence prolapsu dělohy, tvorby hemeroidů a potíží s inkontinencí
  • prevence nadměrného přírustku tělesného tuku
  • pomáhá vytoviřt základy pro poporodní cvičenÍ
     
Při cvičení Pilates je nutno zapojovat nejen svaly, a to se týká nejen žen cvičících v období těhotenství, ale také mysl. Pokud zapojíme do cvičení i mysl, jme schopni využít celý svalový potenciál a plynule provést požadovaný cvik. Během cvičení je však důležité stále vnímat i své pocity, jak k Vám měnící se tělo promlouvá, dýchání, plynulost a ladnost všech pohybů.